O časopisu

Časopis Sféra – inspirace k radostnému životu

Časopis Sféra, který je na trhu již dvanáct let, vychází v novém moderním formátu a obsahem vyšel vstříc přáním svých čtenářům. Má rozšířený počet stran, nyní již na 60, i nové nápadité grafické zpracování.

Časopis učí porozumění vlastnímu tělu a vrací se k dávno známé pravdě, že příroda léčí. Poutavé články o osobním rozvoji pomáhají hledat cestu k pocitu příjemně prožitých dnů a dobře odvedené práce. Vše souvisí se vším a hvězdy mají zásadní místo. Astrologové radí, čemu se den po dni věnovat a čeho se vyvarovat. Žijte v radosti a ve zdraví!

  Na co se mohou čtenáři těšit?

Jedno z hlavních témat Sféry je nám všem blízké, a to je naše zdraví. Abychom si ho udrželi a užívali si příjemný život, pomáhá nám celostní medicína. Ve svých příspěvcích nám přední odborníci přibližují fungování lidského organizmu, možné vlivy okolí, naší psychiky. Učí nás, jak pomáhat sami sobě, abychom se stále cítili plní sil a užívali radostí života.

Mezi stálé autory patří např. Vladimír Ďurina, bioterapeut, tvůrce receptur přípravků Diochi. Přes 25 let se věnuje fytoterapii, bezkontaktním masážím, psychotronice, homeopatii. Dále Vladimír Nerud, léčitel s více než 20ti letou praxí. Vytvořil svou „Nerudovskou“ metodu intuitivní nápravné masáže. K této technice vypracoval speciální cviky, které klient sám doma provádí, Alena Judit Bernardová má za sebou studium čínské medicíny a iridologie a seznamuje nás  s pravidly, jak se co nejlépe starat o vlastní tělo s ohledem na aktuální měsíc.

Dozvíme se, jaké dary má pro nás příroda. Léčivé bylinky, ovoce a zelenina v sobě ukrývají mnohé látky, které nám prospívají i léčí. Znáte např. Faraonovy kapky, které vyléčí vše, kromě mrtvého? Hlavní bylina zde je Černucha setá. O ní a dalších mocných bylinách píše Herbář, nově doplněný články o aromaterapii.

Moderní doba na nás klade mnohé nároky v organizaci času, zvládání přibývajících úkolů, porozumění sobě i našim zaneprázdněným bližním. Zde poslouží rubrika Osobní rozvoj. Nelekejte se složitého názvu. K tomu, abychom každý večer uléhali s pocitem příjemně prožitého dne a dobře vykonané práce, najdete v ní články, které živou a poutavou formou nám budou svět psychologie otevírat a přibližovat. K hlavním přispěvovatelům patří MUDr. Zuzana Krausová, která se zabývá se léčbou depresí, úzkostných stavů a psychosomatickou medicínou. Je autorkou mnoha odborných i populárních textů.

Mezi novější autory patří Mgr. Robert Stuchlík, certifikovaný somatický kouč. Vrací klienty k moudrosti těla, pravdivých prožitků a zdravého jídla. Pomáhá lidem udržet si elán a radost z práce.

Do rubriky Poznání přispívá Prof. RNDr. Vladimír Karpenko, CSc.

Je docentem fyzikální chemie, profesorem filosofie a dějin přírodních věd, přednáší biofyzikální chemii a dějiny chemie. Věnoval se studiu kromě jiného starším dějinám chemie, především alchymie. Získal mnohá vědecká ocenění, mimo jiné od sekce dějin chemie Americké chemické společnosti dostal Outstanding Paper Award 2003 za nejlepší publikaci v období 2001/2002. Roku 2005 obdržel zlatou medaili Přírodovědecké fakulty University Karlovy. Články pana profesora jsou vždy velmi poutavé svým dvojím pohledem - filosofickým a vědeckým.

Ve Sféře najdete další zajímavá témata. Namátkou, Tipy na výlety, ve kterých nás provází na energeticky zajímavá místa Čech i Moravy Jan Johann Jaroslav Miška, autor knih zapomenutého poznání o energii, která je podstatou života, i fotograf.

  Určitě vás také potěší sezónní Recepty, Horoskopy, křížovku a sudoku o ceny, soutěže

Nová Sféra přináší naději, úžas nad léčivou mocí přírody, poučení i pobavení. Nechte se inspirovat Sférou k životu v radosti a ve zdraví.

Vychází jako měsíčník, v rozsahu 60 stran, cena 38 Kč

  Časopis Sféra vydává společnost DIOCHI, s.r.o., která patří mezi přední výrobce přírodních bioinformačních přípravků pozitivně působících na lidský organismus.  DIOCHI, s.r.o. již od roku 2003 propaguje zdravý životní styl a učí, jak pomoci sám sobě. Výrobky Diochi jsou pro své kvality uznávány jak v České republice, tak v zahraničí, kde získaly řadu významných  ocenění.